Osobní informace

Hledat na této stránce

MENU
+420 735 073 336

Proč překládám a tlumočím


Jazyky hrají v mém životě důležitou roli již od počátku. Překladům jsem se začal věnovat, protože jsem chtěl využít potenciálu úrovně, na které moje němčina je. Překlady a tlumočení jsou práce, která mne baví, přináší mi radost a potěšení.

Odkud pocházím


Narodil jsem se sice v České republice, v Praze. Vyrůstal jsem však střídavě v Čechách a v Německu. V roce 2006 jsem k mému českému občanství získal i druhé občanství německé.

Proč právě němčina, angličtina a čeština


Jelikož jsem byl od narození vychováván dvoujazyčně, ovládám češtinu a němčinu na perfektní úrovni. Oba jazyky fungují jako rodný jazyk. Pro můj mozek je to jeden a tentýž jazyk, přičemž české a německé výrazy spolu korelují jako synonyma. Podobně jak jsme schopni v rámci jednoho jazyka rozlišovat hovorovou a spisovnou češtinu, tak můj mozek dokáže jednotlivá slova češtiny a němčiny jasně kategorizovat a přesto je mít ve stejné úrovni pohotovostního slovníku. Jelikož německy hovořím prakticky celý život, nemám žádný český přízvuk v němčině a naopak.

Osobní informace

Nejkrásnějším komplimentem pro tlumočníka je, když si oba šéfové státu mysleli, že spolu komunikují přímo.

Annelie Lehnhardt

Viktor Veselý

Viktor Veselý
překladatel / tlumočník

Průvodcování v německém jazyce

rok 2006

Delegatura v Kolíně

rok 2009

Moje motto


Existují dva způsoby, jak se můžete stát moudřejšími: číst knihy a setkávat se s lidmi.

Charlie “Tremendous” Jones

Co byste o mně měli vědět


Rozumím i většině specifickým nářečím - Kölsch, Berliner dialekt, Sächsisch, Bairisch, Allemanisch, Schlesisch, Ostniederdeutsch, Thüringisch, Niederfränkisch, nebo například velmi těžké nářečí Plattdeutsch (přezdívaná námořní řeč). Nářečí zemí jako Rakousko či Švýcarsko pro mě rovněž nejsou problém (vyjma rétorománštiny).

Mé oblíbené knihy


  • Don Miguel Ruiz: Čtyři dohody
  • José Silva: Silvova metoda kontroly mysli
  • Randy Gage: Proč jste tak hloupí, nemocní a bez peněz

Kontaktujte

Návštěvníků Online

Tuto stránku si právě prohlíží: 2 hosté

VESELÝ PŘEKLAD
150 00 Praha 5 - Smíchov
+420 73 50 73 336 - info@veselypreklad.cz

Pokud máte zájem o mé služby, bližší informace nebo případně kalkulaci ceny a cenové nabídky pro Vás či Vaší společnost, neváhejte mě kontaktovat.